• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Zein Obagi ürünlerinde neden ısrar ediyorum?

Zein Obagi ürünlerinde neden ısrar ediyorum? 2015 yılında Queen Mary Üniversitesinde medikal estetik masterı yaptığım sırada ders olarak Zein Obagi kursuna gitmemiz gerektiği söylendi. Şaşırarak Londra’ya Zein Obagi ürünlerinin kursuna gittim. Kurs başlamadan önce krem hakkında ne eğitim olacak, genel olarak kozmetik ürünler hakkında konuşulacak şeklinde düşünüyordum.

Zein Obagi ürünlerinde neden ısrar ediyorum?

Royal Medical  Collage binasındaki sunuma giderken fazla bir beklentim yoktu. Kurs başladı ve sunan eğitimci Dr. Rachel sunumuna başladı. Dr. Rachel’ in cildinin ne kadar pürüzsüz ve parlak, canlı olduğunu kıskanarak izlerken nasıl bunu başardığını arada sormaya karar verdim.

Zein Obagi Kursu başlangıcında sağlıklı bir cildin nasıl olması gerektiği anlatıldı ve Dr. Zein Obagi kim, neden bu ürünü yaptı gibi konular ile devam edildi.

Bize söylenen ilk şeylerden birisi eğer siz bu ürünü hastalarınıza reçete edecekseniz mutlaka önce siz  kullanacaksınız, yüzünüz ve elleriniz iyi görünecek, verdiğiniz ürünlerin yan etkisini hastadan önce siz tecrübe edeceksiniz ve bileceksiniz, oldu. Açıkçası çok şaşırdım ve katıldığım kursun iyi bir eğitim olduğuna ve ürünlerinde çok iyi olduğuna o an karar verdim. Kurs ilerledikçe anlatılan şeylerden ve Zein Obagi ürünlerinin cildimde yapabileceği değişikliklerden o kadar etkilendim ki öğle arasında hemen kendime birkaç parça Zein Obagi ürünü almak için en yakın Wigmore Medical eczanesine gittim. Salondakilerin neredeyse yarısının sırada olduğunu görünce bekleyemeden kurs yerine döndüm. Kursa katılan İngiliz hekimler ile bu ürünler hakkında konuşmaya başladık. Bana hastalarının resimlerinin önce ve sorasını gösterdiler ve inanamadım. Ne kadar fark oluşturduğuna siz de inanamazsınız.

Öğleden sonraki çay molasında hemen eczaneye herkesten önce koştum ve denemek için bir seyahat seti aldım. Öğleden sonraki derste Dr. Rachel sunumunda bir kadın resmi gösterdi ve kim olabileceğini tahmin edilmesini istedi. Çilleri ve güneş lekeleri tüm yüzü kaplamış olan kadının kim olduğuna hiçbirimiz fikir yürütemedik. Dr. Rachel onun kendisinin 10 yıl önceki halinin olduğunu söylediğinde benim Zein Obagi’ye güvenim artık %110 oldu.

2015 şubat ayından beri hiç aralıksız Zein Obagi’yi kullanıyorum. Diğer kremlere verdiğim paralara tabi ki çok üzülüyorum. Paradan çok bana kaybettirdikleri zaman ve ümitlerimin her seferinde boşa çıkmasının verdiği kızgınlık beni daha çok üzüyor.

Zein Obagi ürünleri,kullanımı, bir yaşam felsefesi bence. Cildinizi de giydiğiniz pahalı kıyafetler gibi önemsemelisiniz. Temiz tutmalı ve ihtiyacı olan takviyeleri yapmalısınız.

Kullanmaya başladığım ilk günlerde aynı Dr. Rachel’ın anlattığı gibi kızardım, yandım, soyuldum, cildim pul pul döküldü. Ben cildim sağlam sanırdım ama aslında toleransı çok kötüymüş.

Bir yıl içinde  2 kere Retinol peeling ve 2 kere ZO 3 Step Peel yaptım ve aralıksız olarak cildime Zein Obagi ürünlerini uyguluyorum.

Dün çocuklarıma 2013 yılındaki resmimi ve şimdiki resmimi yan yana koyup gösterdim ve şimdi çok daha genç gösterdiğimi söylediler. Hatta 2004 yılında olan gezi resimlerimizi incelediğimde ne kadar da güneş lekesi ve sivilce, sivilce izi ve kahverengi izler varmış yüzümde diye hayıflandım.

Eşim her sabah bana ‘sen ne kadar güzelleştin, evlendiğimizden daha güzelsin’ diyor ve bu resimlere bakınca haklı olduğunu görüyorum.

Şu anda tüm yakın çevrem bendeki değişikliği görüp Zein Obagi ürünleri kullanmaya başladı. Tabi ki Eşim Yusuf Ünal ‘da başladı. İlk söylediği ben senin gibi soyulamam ve yanamam ona göre ayarla ürünleri idi. Tabi  her kişinin isteğine ve cilt tipine göre ürünleri olan Zein Obagi’nin Yusuf Bey’e de en uygun ürünlerini reçete ettim ve düzenli olarak kullanmakta.

İşin özü Zein Obagi reklam gerektiren bir marka değil, kozmetik markası hiç değil. Cildin sağlıklı olmasını sağlayan içerikleri olan bir marka. Sivilce, sivilce izi, leke, çil, kırışıklık, yaşlanmaya bağlı oluşan cilt değişiklikleri, gözenekler, matlık ve cansızlığı düzelten bir marka.

Cildin döngüsü 5 haftadır. Kullandığınız ürünün etkisini tam görmek için 3 siklus sabretmelisiniz, yani 4 ay kullanmalısınız. Tabi ilk kullandığınız hafta fark görülmeye başlıyor fakat nihai fark için bekleyin, sabırlı olun. Ayrıca kullanılan ürünler cildin kalitesini arttıracak ve herhangi bir müdahalede cildinizin daha iyi iyileşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle Zein Obaginin geliştirdiği peelingler öncesi en az 6 hafta ürünleri ile cildinizi sağlıklı hale getirmelisiniz.

En ciddi farkı da yapılan 3 step peeling, retinol peeling veya controlled depth blue peeling ile alacaksınız. Bu peelingler hayalinizdeki kimyasal peelinglerden çok farklı, güvenli ve hızlı iyileşme süresi var.

Zein Obaginin müdavimi olarak Adana’da Zein Obagi ürünlerinin bayiliğini yapıyorum.