• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Yüz Dolgusu

Eğer kırklı ve ellili yaşlara geldiyseniz yüzünüzde düşey yönde çizgiler görmeye başlarsınız. Aslında bu oluşan çizgiler kırışıklık değil buradaki yağ dokusunun kaybolmasından veya yer değiştirmesinden kaynaklıdır. Çözüm kolay: yüz dolguları.

Yüz Dolgusu

Hastalarıma dolgu önerdiğimde ilk tepkileri pek olumlu olmuyor. Televizyonda izledikleri sanatçılarda olan dramatik değişiklikler akıllarına geliyor. Ya da komşularının yaptırdığını fakat tanınmaz hale geldiklerinden bahsediyorlar.

Aslında dolgu mucizevi bir madde. Kesinlikle doğru ellerde çok güvenli ve etkili. Tabi kullanılan dolgunun markası da çok önemli. Ben kliniğimde kesinlikle Juvederm kullanıyorum.

Dolgunun ne işe yaradığını şu şekilde özetlemek istiyorum:

Cildinizdeki kollajen ve elastin kaybını düzelterek daha genç görünmesini sağlar. Cildin altında suyun bu bölgede toplanmasını sağlayarak cilde dolgunluk verir ve kaybolan hacmi doldurur. Özellikle nazolabial çigi denen burundan dudak kenarına uzanan çizgi veya marionette çizgisi denen ağız kenarından çeneye uzanan çizginin belirgin hale gelmesi kadınların yaşını kolay ele verir. Buradaki değişikliklerin önce oluşmasının nedeni bu bölgenin konuşma veya çiğneme gibi işlevlerden dolayı çok kullanılmasıdır.

Dr. Raj Acquilla’dan  aldığım eğitim ile yüzün daha genç görünmesi için yüzde olan hacim kayıplarını orjinali şeklinde  Juvederm dolgusu olan Volbella, Voluma ve Volift ile düzeltiyorum.

İşlemden önce yüzünüze Emla veya Anestol uygulayıp yaklaşık 30 dakika bekliyoruz. Dudak uygulamalarında da lokal anestezik uygulandıktan sonra dolgu uygulamasını yapıyoruz. Uyguladığımız Juvedermin içinde hiyaluronik asit bulunmaktadır. Vücutta bulunan maddenin aynısı olan hiyaluronik asit alerjik değildir. İşlemden yaklaşık 30 dakika sürer ve hemen işinize dönebilirsiniz.

Dolgu uygulamasından önce dikkat etmeniz gerekenler;

  • Uygulama bölgesinde infeksiyon olmamalıdır
  • Daha önce uçuk geçirdiyseniz mutlaka işlemden önce önleyici tedavi başlanmalıdır.
  • Kan sulandırıcı kullanıyorsanız uygulamadan 1 hafta önce kesmelisiniz.

Dolgu uygulamaları 12 ay-24 ay arasında kalıcıdır.

İşlemden sonra bazı bölgelerde hafif morarmalar iğne girişinden dolayı  olabilir.

Dolgu uygulamasından maksimum fayda, minimum zarar elde etmek için Jinederm’i tercih edin. Ucuz yapılan tedavinin zararını düzeltmek için daha çok para harcarsınız.

Her zaman danışanlarıma söylediğim; kozmetiğin ve medikal estetiğin ucuzu olmaz. Kalitelisi olur.