• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Üst Yüz Bölgesi Uygulamaları

Üst yüz bölgesi uygulamaları ile yüzünüz canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Üst Yüz Bölgesi Uygulamaları

ALIN

Sanki cildimiz bizden daha önce yaşlanıyor gibi geliyor. Cildimizde hissettiğimiz yaşta görünse mükemmel olmaz mı?

Derinin nemini sağlayan hiyaluronik asit denen doğal sentezlenen bir şekerdir. Hiyaluronik asit suyu tutarak cildin nemli kalmasını sağlar.

Yaş ilerledikçe hiyaluronik asit azalır ve deri kurur ve ince ve derin kırışıklıklar oluşur.

Alın bölgesinde yapılacak olan hiyaluronik asit dolgu uygulaması ile deriniz canlanacak, bu arada yüz ifadeniz bozulmayacaktır.

Derin ve ince kırışıklıklarda ciddi bir düzelme sağlayacak olan bu uygulama yaklaşık 1-2 sene gidecektir.

Alın bölgesi güzellik işlemi

Şakak

Genç yüz şekli yuvarlak olmalı, elmacıklar belirgin olmalı ve çene kontörü düzgün durmalıdır.

Yıllar geçtikçe yüzdeki yağ depoları yer değiştirir ve aşağı doğru iner.

Şakaklarda bu değişiklik ilk görülen yerlerdendir.

Şakak bölgesindeki dokunun dolgu ile normale dönmesi sağlanarak hem kaş uç kısımları yukarı kalkar hem daha genç bir ifade elde edilir.

Yüz gençleştirmesi yapılırken bu detay kesinlikle atlanmamalıdır.

Kaşlar

Gözler yüzün ilk bakılan yeridir.

Kaşlar ise bunun tamamlayıcısıdır.

Kaş üstündeki yağ yastıkçıklarının aşağı inmesi ile göz kapağı ağırlaşır ve kaşlar aşağı doğru sarkar.

Kaşları düzeltmede sadece Botulinum Toxin uygulaması yetmez. Göz etrafı gençleştirme işleminde kaş üstü ve şakak bölgesine ve ayrıca kaşın 1/3 dış kısmına yapılacak Juvederm uygulaması ile kaşlarınız 2-3 mm yukarı kalkacak ve 1.5 yıl boyunca eski formunu koruyacak.

Göz Kapağınızda Düşüklük Mü Var?

Yaşla birlikte ciltte kollajen azalmasına bağlı olarak göz kapaklarında sarkma gelişebiliyor. Sabah kalkıldığında bu sarkma daha belirgin olur. Bunu düzeltmek için doğal bir yöntem olan Pelleve ile hizmetinizdeyiz.

Pelleve radyofrekans sistemi ile yapılan uygulamada cilt üzerinde 40-43 derece sıcaklığa ulaşılıyor ve cilt derinlerinde bu ısı 80dereceye kadar çıkıyor. Uygulama sırasında herhangi bir yanma veya ağrı hissedilmiyor. Isının etkisi sonucu bu bölgeye gelen fibroblastlar kollojen üretmeye başlıyor. Uygulama etkisi ile vücut kendi kollajenini üretiyor. Her geçen gün aynadaki görüntünüzde yenilenmeyi hissediyorsunuz ve otuzuncu günde nihai sonuç görülüyor. Uygulaması çok kolay, ağrısız ve ameliyatsız, doğal bir yöntem olan Pelleve, Amerika da çok popüler. Uygulama sonrası güneşe çıkmak, makyaj yapmak, duş almak, toplantınıza gitmekte sorun olmuyor. Yaşam kalitenizde hiçbir fark yaşamadan cildinizde belirgin bir yenilenme ve parlama ortaya çıkıyor. Daha canlı ve bakımlı bir cilt oluşuyor. Göz etrafındaki kaz ayaklarında %60 azalma meydana geliyor.

 

Pelleve
Ayda bir kere yapılan, 45dakika gibi süren bu uygulama üç veya dört kere uygulanıyor.
Uygulama sırasında kişiler sıcak bir masaj hissi olduğunu, kendilerini daha rahat hissettiklerini söylüyorlar.
Göz etrafındaki kırışıklar( kaz ayakları) giderilmesinde doğal ve etkili bir yöntemdir. Pelleve’nin size uygunluğunu öğrenmek için lütfen kliniğimizi arayınız.

Gözyaşı Oluğu

‘Tear through’  yani’gözyaşı oluğu’ gözün iç kantus denen kısmından başlayıp yanağın dışına doğru devam eden bir çukurluktur. 28 li yaşlardan sonra başlayan bu çukurluğun sebebi buradaki yağ yastıkçıklarının yüzün aşağı doğru sarkması ve yer değiştirmesidir. Yüze yaşlılık ve yorgunluk ifadesi veren bu çukurluğu düzeltmek çok kolaydır. Bu boşluğa uygulanan Juvederm dolgu ile göz altı ve göz yaşı oluğunuz doğal bir şekilde görünecek ve yorgun  bakışınız geçecektir.