• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Son Botulinum Toxininiz tutmadı mı?

Son Botulinum Toxininiz tutmadı mı? Son zamanlarda Botulinum Toxin yaptıran kişilerin şikayetleri gittikçe arttı. İlk yaptırdığım Botulinum Toxinlar çok iyi tutmuştu son ikisinden hiç memnun kalmadım diyenler için bu yazıyı yazmak istedim.

Son Botulinum Toxininiz tutmadı mı?

Botulinum Toxin marka ilacın kalitesinin dahi düştüğünü düşünenler var. Hatta bu günlerde hastalarından gelen bu şikayetler yüzünden kullandığı Botulinum Toxin markasını değiştiren hekim arkadaşlar olduğunu dahi duydum.

Yaptırdığınız  bu işlemde ne kullanılan ilacın markasının ne de uygulamayı yapan hekimin hatası.

Botulinum Toxin içinde ona botulinum A denen bir madde bulunur. Dysportta is obabotulinotoksin A bulunur.

Botulinum Toxin uygulamanızı ne sıklıkla yaptırıyorsunuz? Sorunun kaynağı bu sorunun cevabında gizli.

Eğer sık sık ve az az Botulinum Toxin yaptırıyorsanız vücudunuzda zamanla bu toksine karşı antikor gelişir. Antikor gelişmesi sonucu Botulinum Toxini vücut hemen tanır ve kasta etki etmesini engeller. Bu nedenle Botolinum Toxin’e karşı antikor geliştiren kişilere Dysport kullanıldığında fazla etki etmeyebilir. Myobloc denen markayı  kullanırlarsa etki görürler.

Yani size önerim 4 aydan kısa sürede Botulinum Toxin yaptırmayın. İstediğiniz tüm alanlara aynı anda yaptırmanız ilerde yaptıracağınız Botulinum Toxinler de daha karlı olmanızı sağlar.