• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Orta ve Alt Yüz Bölgesi Uygulamaları

Orta ve alt yüz bölgesi uygulamaları ile daha genç bir görünüme kavuşursunuz.

Orta ve Alt Yüz Bölgesi Uygulamaları

Orta Yüz Bölgesi Uygulamaları

İki kaşın tam arta kısmı olan Glabelladan burun alt kısmına kadar olan alana orta yüz kısmı denir. Bu bölgenin uygulamalarında sarkmayı düzeltmek ve gülerken veya konuşurken olan kırışıklıkları düzeltmek yer alır.

Orta yüz bölgesinde bulunan yağ yastıkçıkları yıllar içinde aşağı doğru iner ve yeri boşalır. Mesela göz yaşı oluğu, burun kanadı genişlemesi, burun yan tarafından dudağa inen bölgedeki çizginin derinleşmesi, yanak orta kısmının zayıflaması gibi sorunlar oluşur.

Juvederm ürünleri olan son teknoloji hiyaluronik asit, Volift, Vobella ve Voluma uygulamalarının doğru noktalara, Dr. Ebru Ünal tarafından yapılması ile doğal ve genç görünümünüze geri kavuşacaksınız.

Uygulama süresi 45 dakikadır.

Uygulamadan hemen sonra işe dönebilirsiniz.

Yapılan rejuvenasyon yani gençleştirme etkisi yaklaşık 6 ay-24 ay sürer.

Bu sürenin değişkenlik göstermesi kişinin cilt rengi, sigara veya alkol kullanımı gibi birçok faktöre bağlıdır.

Dudak ve Dudak Çevresi Uygulamaları

Üst ve alt dudağın doğal olan bir orantısı vardır. Yıllar içinde derideki kollajen ve hiyaluronik asit kaybı nedeniyle dudakta sarkma, dolgunluğunda azalma, konuşurken dudak üstünde dikey kırışıklık, alt dudağın altında oluşan kırışıklıklar, dudakların köşelerinin aşağı dönmesi ile üzgün dudak ifadesi gibi pek çok değişiklik olur.

Dudak uygulamamızda Juvederm ürünü olan Volbella ve Volift kullanıyoruz.

Dudaklarınızdaki gençliği yakalamak hiç de zor değil.

Uygulama sonrası işe hemen geri dönebilirsiniz.

Sadece dudak içine dolgu uygulamak size güzelleştirmeyebilir.

Çizgileriniz ve dudak etrafında olan tüm değişiklikleri düzeltmek dudaklarınızı daha çekici hale detirir.

Dudak sağ ve sol tarafındaki asimetri düzeltilmesi de kliniğimizde başarılı şekilde yapılmaktadır.

Daha çekici dudakar için, Dudaklarınızı Dr. Ebru Ünal’a emanet edin.

Dr. Raj Acquilla’dan İngiltere’de öğrendiği bilgileri kullanan Dr. Ebru Ünal, dudaklarınızın doğal görüntüsünü bozmadan çekici hale getirecek.

Çene

Gün içinde çenede bulunan mentalis kasınızı ne kadar kullanıyorsunuz?

Evet bu kasın sık kullanımı ile zaman içinde çene küçülür ve alt ucu yukarı doğru yer değiştirir.

Uygulama yapan kişinin çok bilgili ve tecrübeli olması gereklidir çünkü bu bölgede önemli damar ve sinirler bulunur.

Çenenin yukarı doğru büzüşmesi ile alt dudakta zamanla küçülür.

Çene düzelmesi sırasında çeneye yapılacak botulunum toksin uygulaması ile mentalis kasının etkisi azaltılır. Kullandığımız Juvederm ürünü olan Voluma, Volbella ve Volift ile çene bölgesindeki asimetri, doku kaybı ve çenede oluşan küçülme düzeltilir.

Yan Çene

Orta yüzde bulunan yağ depolarının aşağı sarkması ile yan çenede tepe-vadi olarak ifade edilen düzlük ve kabarıklıklar oluşur.

Genç bir kişinin yandan bakıldığında herhangi bir kontür düzensizliği yoktur. Bu nedenle yüz genşleçtirmesi işleminde mutlaka çene yan kısmı uygun şekilde düzeltilmelidir.

Unutmayın insanlar size çoğunlukla profilden bakar, çene muntazam görüntüsü gençliğinizi sağlayacak ve çekiciliğinizi arttıracak.

Çene Kasları: Diş Sıkma, Köşeli Yüz

Diş sıkma veya diş gıcırdatma şikayetiniz mi var?

Dişlerinizi sıkarken kullandığınız massater kası tam yan çenede bulunur. Bu sorunu olan kişilerde kas o kadar çok çalışır ki aynı vücut geliştirirken kas yapanlar gibi kas büyür.

Diş sıkma ve diş gıcırdatma hem çene ekleminize zarar verir hemde dişlerinizin çürümesini ve hatta diş kırılmasına bile sebep olabilir.

Çene Kası olan massater kasına yaptığımız boulinum toksin uygulaması ile diş sıkması yani bruksizm sorunundan kurtulacaksınız.

Uygulamayı ilk sene 4 ayda bir tekrarlamanız gerkecektir.

Bu kasların fazla büyümesi nedeniyle bayanlarda karşıdan bakıldığında köşeli yüz şekli gelişir. Yüzün yuvarlak görünmesi için bu kasları gevşetmek gereklidir.

Jinederm’de Dr. Ebru Ünal diş sıkma veya çene kası uygulamasını yapmaktadır.

Burun Düzeltme

Burun düzeltme işlemleri cerrahi olarak yapılabileceği gibi dolgu ve Botulinum Toxin ile de yapılabilir.

Burun kökü yıllar içinde daha basık hale gelir ve profilden bakıldığında bu net bir şekilde görülür. Burun delikleri ise zaman içinde genişler. Burun kanadı ile nefes almaya alışan birinin ise daha erken yaşta burun deliklerinde genişleme olacaktır.

Burnun uç kısmının aşağı doğru sarkması da zaman içinde olan bir sorundur.

Yılların oluşturduğu bu etkileri ve dahasını kliniğimizde Uzman Dr. Ebru Ünal’ın yaptığı uygulamalar ile ameliyatsız bir şekilde düzeltilebilir.

Yapılan uygulamalarda kullanılan ürünler Juvederm marka olup bu ürünlerin etkisi 6 ay-24 ay sürer.

Medikal burun estetiğinin size sağlayacağı avantajlar:

Ameliyatta oluşacak ağrı, kanama, infeksiyon ve iş gücü kaybı olmayacak. Hemen işinize dönebileceksiniz. Kimse işlem geçirdiğinizden haberdar olmayacak.

Yaşlandıkça yüzün ifadesi değişir. Kalıcı olmayan bu uygulam sayesinde içinde bulunduğunuz yaşa uygun düzeltme yapılacaktır.

Perioral Düzeltme

Dudak dolgusu yaptırıp memnun olan sayısı kadar yaptırdığından pişman olanların sayısı da çoktur. Bunun en bariz örneğini Adanalı br hemşire hanımın kendini kuaför olarak tanıtan birine yaptırdığı dudak dolgusu sonucu haberlerde hep beraber izledik. Zavallı hemşire hanım neredeyse dudaklarını kaybedecekti.

Birçok kişinin pişmanlığı neyseki bu kadar ciddi sebeplere bağlı değil. Aslında dudak dolgusu denildiğinde sadece dudağa uygulanan düzeltme ile hayal edilen sonuç elde eilemez. Jinederm’de uygulamayı yapan Dr. Ebru Ünal hastaların bu bölge dolgusunda istedikleri sonucu elde etmeleri için birkaç ipucu veriyor: ’Dudağın sadece kalınlaşması daha genç ve seksi görünmeyi sağlamaz. Dudakta kalınlaşma yapılan nokta görüntünüzü etkiler. Sadece dudak içi veya etraf çizgisi belirlenmesi yetmez. Burundan dudağa inen filtrum düzeltilmesi, dudak etrafı kısışıklıklara sebep olan dolgu kaybının giderilmesi, dudak köşelerinin nötür hale getirilmesi iyi bir dudak ve dudak etrafı düzeltme için şarttır.

Alt dudak ve üst dudak oranının iyi korunması gereklidir. Alt dudağın belirlenmesi sadece dudağa yapılan dolgu ile değil çene kısmının düzeltilmesi ile de sağlanır.’

Dr. Raj Acquilla’dan aldığı eğitim ie dudak ve etrafı dokularda gençleşme yapan Dr. Ebru Ünal erkeklerinde dudak ve etraf dolgusunu yaptırmasının genç ve seksi görünümlerini elde etmeleri için gerekli olduğunu söylüyor. Erkeklerde uygulama yapılan noktaların iyi bilinmesi ile erkeksi görünümünün kuvvetlenmesi, yaşın daha genç gösterilmesi sağlanıyor.