• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi, Yüzde lekelerin gelişmesi hayatın acı bir gerçeğidir. Eğer çok erken yaşta siyah veya kahve rengi lekeler oluşmuşsa bu yaşam tarzınıza ve genetiğinize bağlıdır. Maalesef 30 yaştan sonra hepimiz cilt lekeleri ile tanışacağız. Ciltte koyu lekeler oluşmasına birden fazla faktör rol alır. Leke oluşurken ilk olarak melanin (renk düzenlemesi yapan madde) miktarında artış başlar.

Leke Tedavisi

Hiperpigmentasyon yani cilt lekelerinin temel sebebi güneşin UV ışınlarıdır. Bazı lekeler mesela siyah lekeler melasmaya bağlı veya sivilce veya ciltte tırnak izi vs gibi travmaya bağlı oluşabilir. Aslında bu tip lekelerde dahi asıl suçlu güneş ışığına maruz kalmaktır.

Melasma nedenleri

Gebelik sırasında oluşan hormon değişiklikleri melasmaya sebep olur, gebelik maskesi de denir. Gebelerin %70’inde yüzlerinde, dudak üstünde, yanaklarda ve alında kahverengi koyu yama şeklinde lekeler oluşur.

Postinflamatuar Hiperpigmentasyon (iltihap iyileşmesi sonrası lekeler)

Sivilce geçtikten sonra aynı yerde siyah, kahverengi lekeler oluşur. Bu lekelerin geçmesi bazen aylar sürebilir, hatta bazıları tamamen kaybolmaz.

Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği, ZO hidrokinon içermeyen Hiperpigmentasyon tedavi setinde cildin rengini dengeleyip ayarlayan, cilt yapısını canlandıran ve cildi yenileyen 5 ürün bulunmaktadır.

• BRİGHTENEX ; hidrokinon içermeyen cilt beyazlaştırıcı ve ton düzeltici krem
• RESTORACALM; sakinleştirici etkili iyileşmeye yardımcı krem
• RETAMAX; Aktive Vitamin A Mikro emülsiyon
• Ossential Daily Power Defense; yavaş salınımlı retinol, antioksidan ve DNA onarıcı enzimler içerir
• Oclipse-C Broad-Spectrum Sunscreen SPF 50

Leke tedavisinde cildinizde lekeye sebep olan temel hastalıkta tedavi edilmelidir. Örneğin, Rosacea yani gül hastalığı varsa tedaviniz bunu içine alacak şekilde planlanır.

Leke tedavisi yapılırken bir yandan ciltteki gözenek ve sarkmalar da tedavi edilir. Zein Obagi ile tedavi sürecinde hafif soyulmalar, kızarma ve yanma hissi normaldir. Tedaviye başladıktan 6 hafta sonra yapılan ZO imzalı peelingler ile alttan yeni ve lekesiz deri gelir ve cildinizdeki lekeler biter.

Cilt sağlığını gerçekleştiren ve sorunları tedavi eden dünyanın en iddialı tedavi seçenekleri Jinederm’de size sunulmaktadır.

Dr. Ebru Ünal Zein Obagi sertifikalı hekimdir.

Zein Obagi ürünlerinin tümünü kliniğimizden temin edebilirsiniz.