• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Lazer ile Vajinal Daraltma ve İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazer ile vajinal daraltma ve idrarkaçırma tedavisi için devrim denilebilir. Ameliyat ile yapılan daraltma işleminde kan kaybı, hematom, infeksiyon, yara yerinde granülom gelişmesi gibi birçok yan etki görülebilmektedir. Ameliyat etkili bir yöntem fakat vajinal daraltma operasyonundan sonra 6 hafta ilişkiye girilemez, 2 hafta işe gidilemez ve en az 3 hafta pansuman yapmak gereklidir ayrıca en az 3 hafta ağrı kesici kullanmak gereklidir.

Lazer ile Vajinal Daraltma ve İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazer ile vajinal daraltma için kullandığım Femilift Lazer CO2  teknolojisi ile çalışıyor. Uygulama sırasında kadının hiç canı yanmıyor. Uygulamadan sonra hemen gündelik hayatına devam edebiliyor. Femilift Lazer uygulaması sırasında verilen lazer ışını yaklaşık 100mikron derinliğe kadar vajen duvarına giriyor. Yani daha derin dokulara ulaşmıyor. Kaldı ki ulaşsa bile herhangi bir zarar vermemektedir. Hamileler dışında her yaş kadına, adet dönemi dışında kolayca uygulanabilir. Kadınların korkusu olan iç organlara veya yumurtalıklara zarar Femilift Lazer ile söz konusu değildir.

Cinsel ilişkide orgazm olamayan kadınların da lazer tedavisi ile fayda gördükleri gösterilmiştir. Uygulama yaptıran kadınların büyük çoğunluğu artık ilişkiden daha çok zevk aldıklarını ifade ediyor.

Menopoz sendromu denen ilişkide ağrı, yanma ve kuruluk olan menopoz dönemi kadınlara da çok etkili bir şekilde uygulandığı için ilişkide veya normal zamanda yaşadığı kuruluk ve yanma hissi tedaviden sonra geçer.

Femilift lazer vajinal daraltma, idrar kaçırma , sık idrar yolu enfeksiyonu, vajinal kuruluk tedavisi de çok etkili bir tedavidir. İdrar kaçırma için yapılan TOT gibi meş ile üreteri asma, Bruch gibi bir çok ameliyat var. Ama bu ameliyatların da başarısızlık şansı var.  Femilift Lazer ile 3 seans yapılan idrar kaçırma tedavisi tüm hastalarım memnun kaldı. %95 hasta memnuniyeti yani idrar kaçırmanın geçtiğini  klinik çalışmalar göstermiştir.