• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Göz Altı Dolgusuyla Yıllar Geçse de Yaşlanmayın

Göz Altı Dolgusuyla Yıllar Geçse de Yaşlanmayın! Mutluluk ya da hüzün en fazla kişinin gözlerinden yansır dünyaya. Yılların güzel anıları da yorgunluğu da göz altında biriken torbalarla insan yüzüne gelip yerleşir. 25 yaşından sonra oluşmaya başlayan ve birçok insanın kendini kötü hissetmesine neden olan bu torbalardan kurtulmak artık çok kolay. Kaybolan dokunun yerine konması bu tür görünüm problemlerinin çözülmesinde en basit tekniktir. Uygulaması kolay ve ağrısızdır.

Göz Altı Dolgusuyla Yıllar Geçse de Yaşlanmayın

Göz altında oluşan doku kaybı daha yaşlı, daha yorgun görünmeye neden olur. Göz altında mor halkaların oluşma sebebi de buradaki yağ dokusunun kaybı olabilir. Göz altındaki doku kaybının miktarı buraya uygulanacak hiyalunorik asit denen dolgu miktarını belirler. Yaş olarak daha genç kişilerde daha az hiyalunorik asit ile uygulama yeterli olabilir. Uygulama sırasında fazla düzeltme yapılmaması istenen sonucun elde edilmesinde önemlidir. Göz altına uygulanan dolguya ışık dolgusu da denmektedir ve buradaki doku kaybı düzeltildiğinde göz altındaki renk farkının azalmasından dolayı bu isim verilmektedir.

Dolgu yapılan malzemeyi ve markayı öğrenin

Uygulama yapılacak alanın, müdahale öncesinde steril bir şekilde hazırlanması, uygulamada kullanılan markanın size bildirilmesi ve hatta kutunun size verilmesi gereklidir. Eğer daha önce dolgu uygulaması yaptırdıysanız ve alerji geliştiyse ve siz bunun hangi marka olduğunu bilmiyorsanız bir daha dolgu uygulaması yaptırmayın derim. Fakat hangi marka kullanıldığını hatta LOT numarasını dahi biliyor olmanız size daha sonraki uygulamalarda yardımcı olacaktır.

Kullanılan dolgu maddesi kesinlikle silikon, erimeyen veya geç eriyen madde olmamalıdır. Bu tür maddelerin kullanılması granuloma denen dokunun burada kabarıklık oluşturmasına neden olur. Granuloma kendiliğinden geçmesi çok zor bir komplikasyondur ve genelde cerrahi ile çıkarılması gereklidir.

Uygulayıcı kişi dolgu maddesini çok yüzeysel olarak cilt altına verdiyse burada Tyndall etkisi denen göz altındaki uygulama alanlarında mavi renk değişikliği olur. Bunun tedavisi bu verilen dolgu maddesinin hyaluronidaz denen enzim ile eritilmesidir. Görme kaybı, kalıcı renk değişikliği ise uygun olmayan dolgu maddelerinin kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek sorunlardandır.

Daha genç ve canlı görünmek için yaptırdığınız dolgudan, sonsuza kadar pişman olmayın

Sağlığınız için bu tür uygulamaları mutlaka klinik veya muayenehanelerde eğitim almış hekimlerin yapmasına özen gösterin.

Dolgu yaptıracaklar bunlara dikkat etmeli

Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız uygulamadan 1 hafta önce bırakın. Eğer uygulama bölgesinde yara veya sivilce varsa bunlar geçmeden sakın uygulama yaptırmayın.

Kliniğimizde Juvederm ve Teosyal marka dolgu maddeleri kullanılmaktadır.