• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Et Beni ve İstenmeyen Deri Lezyonu Tedavisi

Et Beni ve İstenmeyen Deri Lezyonu Tedavisi; Et beni tedavisi en son Lazer ve Radyofrekans aletleri ile Jinederm’de yapılır. Yüz, boyun, sırt ve hatta genital bölgede görülen alt deriden gelişen nevüslere dermal nevüs denir. Genellikle derinin rengindedir. Yüzdeki bu kabarık ben yapıları daha çok güneş etkisi ile oluşur ve çoğunlukla burun etrafında ve orta yüzde çıkar.

Et Beni ve İstenmeyen Deri Lezyonu Tedavisi

Boyun etrafında veya koltuk altındaki et benleri ise kiloya bağlı olarak insülin direnci sebebiyle görülebilir.( Dekolte bölgesinde oluşan minik et benleri giyilen en güzel kıyafetin bile tarzını bozar. )

Halk arasında yanlış bir inanış vardır. Benlerin alınması kanser yapar. Aslında bu hurafeden  başka bir şey değildir. Bu tür iyi huylu tumoral kitlelerin çıkarılması herhangi bir deri kanserine neden olmaz, çıkarıldığı için başka yerlerden çıkmasına neden olmaz.

Jinederm Güzellik Merkezimizde Femilift Pixel Karbondioksit Lazer sistemi ile ve Ellman Radyofrekans ünitesi ile et benlerini en sağlıklı şekilde dikişsiz ve ameliyatsız olarak çıkarıyoruz. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlemden sonra benin alındığı bölgede 1 haftalık iyileşme süresi gereklidir. Yaklaşık 3. haftada tam iyileşme olur. BU süre içinde güneş kremi kullanmanız uygulama alanında leke olmadan iyileşme sağlayacaktır.

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde sizi rahatsız eden et beniniz varsa Jinederm’den randevu alarak, klinik dermatoloji PGDip ve medikal estetik sertifikası olan Dr. Ebru Ünal’ın yaptığı tedavilerden faydalanabilirsiniz.