• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Dudak dolgusu yaptırırken dudaklarınız da iğne izi olmayacak

Dudak dolgusu yaptırırken dudaklarınız da iğne izi olmayacak. Dudak, duyusal sinir açısından vücudun en zengin organıdır. Dolgu için iğne uygulaması sırasında oluşan ağrıyı azaltmak için bir çok yöntem kullanılmıştır. Sinir bloğu, lokal anestezik kremler bunlardan en sık kullanılanıdır. Hatta bir çok kişi ağrıdan çekindiği için dudak dolgusu uygulamasını geciktirmektedir.

Dudak dolgusu yaptırırken dudaklarınız da iğne izi olmayacak

Dudak dolgusu sonrası oluşan iğne izleri  iki üç günde, morluklar ise en az bir haftada geçer. Bu da uygulamayı yaptırma zamanı açsından kadınarı sıkıntıya sokan bir yan etkidir.

Artık Amerika ve İngiltere de en son dudak dolgu uygulaması tekniği olan ‘no touch technique’ i,  Jinederm Güzellik Merkezinde Dr. Ebru Ünal  uyguluyor. Dudakta yüzeye dokunmadan yapılan dolgu uygulaması ile hem ağrı hissi en az olacak, hem de iğne izi  veya morluklar olmayacak.

Daha simetrik ve daha doğal dudaklar elde edilmesini sağlayan bu yöntemi uygulayan Dr. Ebru Ünal, dudak dolgusunun yapay görünmesine neden olan burun ve dudak arasındaki frenilum denen kabarıklıkların da  uygun bir şekilde düzenlenmesini öneriyor. Böylece dudaklara hem önden hem de yandan bakıldığında çok doğal bir görüntü elde ediliyor.

Dr. Ebru Ünal, dudak dolgusu uygulaması için sadece Juvederm marka kullanmaktadır.