• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Dolgu Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dolgu Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler! Kadın veya erkek olsun genç kalmak ve genç görünmek çok önemli. Bakımlı ve güzel görünen olan kişilerin iş ve sosyal hayatta daha başarılı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Gün geçtikçe dünyada yüz dolgusu yaptıranların sayısı artmıştır. Bunda önemli bir etken kullanılan maddelerin artık daha güvenli ve yan etkisinin az olmasıdır.

Dolgu Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüzünüzdeki kırışıklık veya çizgileri azaltmak istiyorsanız hyaluronic acid çok iyi bir seçenek. Çünkü bu madde vücutta doğal olarak bulunan hyaluronic acidin aynısıdır.  Bu madde yumuşak dokuda yoğun olarak bulunur. Deride ise gergin ve dolgun görünüm sağlar. Yaş ilerledikçe hyaluronic acid miktarı ciltte azalır ve kırışıklık, yüzde hacim kaybı, dudakta sarkma ve küçülme oluşur.  Yüz estetiğinde kullanılan hyaluronic acid hayvan kaynaklı değildir. Bu nedenle allerji olma ihtimali çok az.

Ben kliniğinde Juvaderm ve Restylane kullanıyorum. İşlem sonrasında günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise uygulama alanına masaj veya ovalama gibi bir müdahale yapılmaması. İşlem sonrasında kızarıklık birkaç gün sürebilir. Eğer bir sert, nohut gibi bir doku gelişirse bu genelde 1-2 haftada kendiliğinden geçer çünkü hyaluronik acid insan vücudu ile çok uyumludur ve zamanla erir.

Dolgu uygulamasına karar vermeden önce bilmeniz gereken bir diğer şey ise yapılan işlemden sonra istenilen sonuç elde edilmezse tekrar bir müdahale gerekebilir. Yani tek tedavi herzaman istenilen sonucu vermeyebilir. Bunun nedeni vücudunuzun dolguya verdiği tepki farklı olabilir.

Uygulamadan sonra elde edilen güzel sonuç 5 ay ile 12 ay arasında sürer. Eğer tekrar yaptırmak istemezseniz normal vücut şekliniz ne ise ona dönüş olur. Kırışıklık ve izle tekrar görünür veya dudağınız dolgudan sonraki şeklini kaybeder ve ilk haline döner.

Dolgunun uygulanabildiği bölgeler:

Yüz bölgesinde tüm kırışıklıklara, mesela alında, kaş ortasında, göz etrafında, dudak etrafındaki iz ve kırışıklıklara uygulanabilir.

  • Yanakta oluşan derin kırışıklıklar veya hacim kaybı için uygulanır.
  • Göz altındaki yağ dokusunun kaybına bağlı olarak oluşan göz halkalarına uygulanabilir. Göz altına uygulanan dolguya ışık dolgusu da denmektedir.
  • Çenede oluşan hacim kaybına uygulanabilir.
  • Üzgün dudak ifadesinin düzeltilmesinde uygulanabilir.
  • Dudak ları kalınlaştırmada uygulanabilir.

Uygulama yapan kişi mutlaka eğitim almış uzman bir doktor olmalıdır. Uygulama mutlaka klinik şartlarında yapılmalıdır. Yani evde veya kuaförde yapılan uygulamalar kesinlikle sakıncalıdır. Iyi hijyen koşulları sağlanmalı ve uygulanan maddenin markası mutlaka kişiye verilmelidir.

Dr. Ebru Ünal, Londra Üniversitesi’ne bağlı Barts ve Blizard estetik kliniğinden  aldığı dolgu ve botulinum toksin uygulamaları sertifikası almıştır.

Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesinde dünyada belirlenen standartlara uygun olarak dolgu ve botulinum toksin uygulaması yapılmaktadır.