• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Cilt yenileme için Femilift İpixel CO2 Fraksiyonel Lazer Jinederm’de

Cilt yenileme için Femilift İpixel CO2 Fraksiyonel Lazer Jinederm’de! Cilt iki tabakadan oluşur. Alt tabaka canlı veyaşayan dokudur ve sürekli deri üretir. Üst tabaka ise ölü deriden oluşur ve bizim gözle gördüğümüz kısmı oluşturur. Ölü derinin 45 günde bir değişerek yenilenmesi ile cilt parlak ve gergin, lekesiz ve hastalıksız olur. Tıpkı 10 yaşına kadar olan çocukların cildi gibi. Özellikle 20 yaşından sonra cildin doğal yolla yenilenmesi durur. Birde cildinmaruz kaldığı makyaj, kapatucu, aslında hiçbir fayda vermeyen nemlendiriciler, toz, polen ve güneş ve çevre kirliliği ile cildin yenilenmesi neredeyse durur ve bunun sonucunda gözenekler gelişir, lekeler ve kırışıklıklar oluşur. Cilt matlaşır. Göz altı deri yüzün digger deri bölgelerinden daha koyu renk alır.

Cilt yenileme için Femilift İpixel CO2 Fraksiyonel Lazer Jinederm’de

Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi için Kleopatradan beri değişik yöntemler kullanıldı. Kimyasal soyma, süt banyosu ve cildi ateş değdirerek soyma o dönemlerde kullanıldı. Amaç hep aynıydı, eski deri gitsin yerine yenisi gelsin.

Son 20 yılda cilt yenileme ile ilgili çok değişik uygulamalar geliştirildi ama hiçbiri fraksiyonel laze rile soyma kadar kolay ve hızlı etkili olmadı. Fraksiyonel lazerin etki şekli sayesinde yenilenme hızlı ve ağrısız olmaktadır. Fraksiyonel lazer ciltte her bir  alana belli sayıda delikler açar. Böylece deride lazer uygulanmış hem de uygulanmamış alanlar bulunur. Bu sayede cilt ablatif lazerin yaptığı gibi tamamen hasarlanmaz ve alttaki tabakanın yeni deri oluşturması daha kolay ve hızlı olur.

Fraksiyonel lazer gözenek küçültme, cilt lekeleri, sivilce izi gibi izlerin tedavisi, tırnak izi tedavisi ve  kırışıklık tedavisinde, hafif cilt sarkmasının tedavisinde kullanılır. Yaklaşık 5-6 günde cilt tamamen yenilenir. Uygulamadan 45 dakika öncesi lokal anestezik krem uygulanır, böylece ağrı hissetmezsiniz.  1 veya 2 ay arayla uygulanabilir.