• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Cildinizi Emin Ellere Emanet Edin

Cildinizi Emin Ellere Emanet Edin! Cildinizi emin ellere emanet edin. Uzun ve sağlıklı bir yaşam insanoğlunun her çağda istediği ve çabaladığı bir konudur. Teknolojik gelişmeler sayesinde yüz yenileme ve genç görünme işlemlerinin başarısı ciddi olarak artmıştır. 18’inci yüzyılda kişinin kendi yağ dokusunun alınarak yüzdeki doku kaybı olan alanlara verilmesi işlemi geliştirilmiş ve daha sonra kalıcı, yarı kalıcı ve geçici dolgular piyasa sürülmüştür.

Cildinizi Emin Ellere Emanet Edin

Dolgu ve Botulinum Toxin uygulamaları ile yüz, 3 boyutlu olarak kozmetik amaçlı düzeltilebilmektedir. Botulinum Toxinin kırışıklıkları düzeltme amaçlı kullanımına ilk 1989 yılında başlanmıştır. 2009 yılında Amerika’da 10 milyon dolgu kullanılmış. Aynı şekilde Botulinum Toxinin kozmetik amaçlı kullanımı gün geçtikçe artıyor ve 2018 yılında bu pazar 2.9 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu ürünlerin bu kadar revaçta olmasının sebebi kullanımlarının kolay, etkilerinin hızlı başlaması ve herhangi bir iş gücü kaybına sebep olmamasıdır.

Eğitimli ve tecrübeli hekimler tarafından uygulandığı sürece bunlar güvenli ürünlerdir. Hyaluronik asit olarak bilinen dolgu maddesinin piyasaya sürülmesinden sonra kalıcı dolgular artık kullanılmıyor. Bunun nedeni hyaluronik asidin daha az soruna sebep olması ve oluşacak bir düzensizliğin kolayca düzeltilebilmesidir. Kalıcı ve yarı kalıcı olan dolgular vücutta alerjik reaksiyon, granuloma denen geçmeyen kızarıklık ve sertliklere sebep olabilir. Mutlaka dolgu uygulamasında kullanılan ürünün markasını öğrenin ve kutusunu saklayın.

Güzellik uzmanları veya doktor olmayan kişilerin bu tür uygulamaları yapması kesinlikle yasaktır. Bu tür kişilerin gözünüzü boyamasına ve size garanti vs. vermesine aldanmayın. Daha ucuz olacağını düşünerek karlı çıktığınızı sanmayın çünkü oluşacak hatanın düzeltilmesi zaman ve para kaybına neden olabilir. Arkadaşınız yaptırmış ve bir sorun olmamış diye sizde de sorun olmayacağı anlamına gelmez.

Cilt Sağlığı Derneği başkanı olarak size diğer bir önerim yaptıracağınız işlemin sonucu ile ilgili hayali beklentilere girmeyin. Yaşınıza ve yüzünüze uygun uygulamalar ile daha genç görüneceğiniz doğrudur. Ben danışanlarıma aynı zamanda ciltlerini de gençleştirmeleri gerektiği konusunda destek veriyorum. Böylece hem kırışıklık ve doku kaybı düzeliyor hem de canlı, parlak ve gergin bir cilt ile daha belirgin ve güzel sonuç elde ediliyor.

Dudaklara yapılan dolgular mutlaka hiyaluronik asitten olmalıdır. Kalıcı dolgu dudakta kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer dudak veya yüzünüzde uçuk çıkma hikayeniz varsa dudak dolgusu yaptırmadan 1 gün önce mutlaka herpes profilaksisi için asiklovir veya valasiklovir kullanmalısınız. Jinederm’de ben dudak dolgusu uygulaması yaparken dudakları uyuşturuyorum ve abartı olmayacak şekilde dolguyu dudağa enjekte ediyorum. Dudak dolgusunu yaptırmayı planlayanlar uygulayacak uzmana “Yarım enjektör, 1 enjektör yeter” şeklinde taleplerde bulunabiliyor. Kullanılacak dolgu kesinlikle müdahale sırasında belirlenebilecek bir miktardır. Uygulanan miktar her zaman ideal olandan bir miktar az verilmeli ve 2 hafta sonra kontrol edildiğinde eğer bir asimetri veya ihtiyaç varsa düzeltme yapılmalıdır. Dudak dolguları genellikle bir yıl civarında kalır. Sonrasında tekrarlamak gereklidir.