• Ayazağa Mah. Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi Bulvar Etabı 2A Blok 9. Kat D: 68 Sarıyer / İSTANBUL
  • 0532 632 40 34
  • bilgi@jinederm.com
  • Pazartesi-Cuma: 10:00–17:00

Botulinum Toxin ve dolgu uygulamaları genç görünmeye nasıl yardımcı olur?

Botulinum Toxin ve dolgu uygulamaları genç görünmeye nasıl yardımcı olur?

Botulinum Toxin ve dolgu uygulamaları genç görünmeye nasıl yardımcı olur?

Şakaklar:

Yılların etkisi şakaklara düşen kar kadar şakak bölgesinde dolgunluk kaybı ile de kendini gösteriri. Yüzünüzde birçok noktayı düzelttiğiniz halde şakakların dolgunluğunu sağlayamazsanız genç görünmeyi sağlayamazsınız. Şakakların dolgu ile hacim kazandırılması ile en az 5 yaş daha genç görünürsünüz.

Marionette çizgileri:

Dudak köşesinden çeneye doğru inen çizgiler çene ve yanak arasında bir çöküklük oluşmasına sebep olur. Marionette çizgileri olarak bilinen bu durum aslında buradaki kasa bağlıdır. Bu nedenle bu kasın Botulinum Toxin ile gevşetilmesi bu çizginin ortadan kalkmasını ve dahah genç görünmenizi sağlar.

Gözyaşı oluğu (tear drops):

Göz yaşının ilerleme alanı olarak bilinen bu alan orta yüzde yer alır. 30 yaş civarında burada yağ dokusu kaybına bağlı olarak oluşur. Buranın dolgu ile düzeltilmesi sayesinde daha net ifade elde edersiniz ve yorgun, halsiz gibi olan ifade ortadan kalkar.

Alın çizgileri:

Alnınızda oluşan derin çizgilerin düzeltilmesi için bokots ve dolgu bir arada gerekebilir. Alın bölgesinindeki kasların Botulinum Toxin ile gevşetilmesi ile daha geniş bir alın oluşur ve yaşınız daha genç görülür.

Gummy smile (dişetinin görüldüğü gülümseme):

Gülerken dişetinin görülmesi dişlerinizin daha küçük görülmesine sebep olur. diş etinin 3mm lik kısmına kadar görülmesi normaldir fakat daha fazla görülmesi estetik açıdan gülüşün kötü görünmesine neden olur. Bu durumun birkaç sebebi olabilir. Eğer ağız yapınız normalse ve dudağın fazla yukarı hareketine bağlı olarak dişeti görülüyorsa bunu Botulinum Toxin ile düzeltmek çok kolay ve etkilidir.

Yanak dolgusu:

Silüetlere baktığınızda genç birinin yanak silüeti yuvarlak hatlıdır. Yaş ilerledikçe yanak bölgesindeki yağ dokusu kaybı nedeniyle silüet düzleşmeye başlar. Buradaki doku kaybının yerine konması yani dolgu uygulaması ile daha genç görünmek mümkündür. Dokunun kaybolduğu alan berlirlendikten sonar dolg uygulaması yapılır. Dolgunun özellikle cilt altına değilde daha derine uygulanması gereklidir. Bu şekilde daha doğal sonuç elde edilir.

Çene büzüşmesi:

Yıllar içinde çene kaslarının kasılması ile çenede büzüşme ve hatta postakal kabuğu görüntüsü oluşur. Buraya yapılacak Botulinum Toxin uygulaması ile mentalis kasları gevşer ve çene daha uzun ve pürüssüz olur.

Boyun bantları:

Pilatisma kasının bazı kısımları kasılması ile bantlar oluşur. Özellikle zayıf kişilere bu bantlar daha dikkat çeker. Boyunda iki adet olabileceği gibi dört tane de olabilir. Bu bantlara yapılacak Botulinum Toxin uygulaması ile pilatisma kası bu bölgede gevşer ve bantlar düzelir.